אם המחשב שלכם כבר "עייף" או שקניתם מחשב חדש כדאי שתתקינו מערכת הפעלה וינדוס .
הלוחש לטכנו-פובים יסביר לכם הכל על תהליך ההתקנה של וינדוס ,  מתי מתקינים ומהו הדבר הכי חשוב לפני ההתקנה.
 יחד אתכם תיבחר צורת ההתקנה שהכי מתאימה לכם

את מערכת ההפעלה windows  אנחנו מכירים כבר שנים  רבות , אנחנו משתמשים בה בבית , בעבודה , בלימודים ומפעילים דרכה המון תוכנות עזר לשימוש היום יומי שלנו.  תוכנות כמו power point , office , excel  או תוכנות עריכת וידיאו ועוד המון תוכנות רבות ומגוונות.

היום מערכת ההפעלה 10 windows   נחשבת לבטוחה , יציבה , מהירה והמומלצת ביותר.     (יש דרישות מערכת להתקנה ,  לפני ההתקנה יש לוודא שנתוני המפרט הטכני של המחשב  מתאימים).

מהו תהליך ההתקנה של המערכת ההפעלה וינדוס ?

לפני התקנת מערכת ההפעלה וינדוס עלינו לבצע רכישה של מערכת ההפעלה ולקבל מפתח רישיון שמתאים רק לוינדוס שלכם.יש אפשרות להתקין את מערכת ההפעלה מכונן תקליטורים  , usb  או מהארד דיסק חיצוני.

בזמן עליית המחשב , ממש כשלוחצים עלכפתור ההדלקה יש אפשרות להגדיר למחשב מאיזה מקום לטעון את ההתקנה של מערכת ההפעלה.לאחר שנבחר את המקום המתאים תתחיל אוטומטית ההתקנה של מערכת ההפעלה.

מתי אנחנו צריכים להתקין וינדוס במחשב שלנו ?

קיימים שני מקרים בהם יש צורך בהתקנת מערכת ההפעלה וינדוס .

התקנת וינדוס מחדש על מחשב ישן :

המחשב הישן שלכם כבר הפך איטי ? לפעמים הוא לא נדלק או סתם נכבה פתאום ?  תוכנות שלא עובדות או כל מיני הודעות מוזרות ?  אולי גם אתם צריכים להתקין וינדוס מחדש , תהליך שינקה את ה"מח" של המחשב שלכם יתקן תקלות ובאגים ויחזיר את המחשב שלכם לחיים.

כשמבצעים התקנה מחודשת על מחשב ישן יש אפשרות להתקנה חדשה ושמירה על כל הקבצים שלכם או פירמוט הכונן והתקנה על כונן נקי.

התקנת וינדוס על מחשב חדש :

הגיע הרגע להתחדש וקניתם לעצמכם או לילדים מחשב חדש , עכשיו אתם צריכים להתקין את מערכת ההפעלה וינדוס המוכרת , נוחה ופשוטה לתפעול. ולתת לעצמכם לעבוד על הממשק שאתם הכי אוהבים ומכירים.

מהי מחיצה בכונן קשיח ?

בזמן התקנת מערכת ההפעלה נוכל להגדיר מחיצה (חלוקה) . נוכל להגדיר ששטח מסויים מגודל הכונן ישמש רק למערכת ההפעלה ולתוכנות שהיא מפעילה והשטח השני ישמש לאיכסון כל התמונות , מסמכים , מוסיקה , סרטונים ושאר הדברים שיש לנו במחשב.   שאפשר גם להשאיר את הכונן שלם ללא מחיצה , זה עניין של נוחות והצורה בה אתם רוצים לסדר את המחשב שלכם.

פירמוט או התקנה ללא פרמוט ?

כשהכונן הקשיח שלכם חדש פשוט מתקינים עליו את המערכת ההפעלה וינדוס , אבל אם הכונן הקשיח שלכם היה בשימוש יתכן ויש עליו כל מיני מסמכים , תמונות ועוד כל מיני דברים ששמרתם עם הזמן.

כשמתקינים וינדוס על כונן קשיח משומש יש אפשרויות :

התקנת וינדוס ללא פירמוט (לא מחיקת התוכן) – התקנה בצורה זו פחות מומלצת כי היא משאירה שאריות ותוכן מה  "מחשב הישן" שלכם . המון קבצים שלא יהיו בשימוש ישארו במחשב ולא ימחקו . אבל גם כל התוכן שלכם ישמר .

התקנת וינדוס עם פירמוט (מחיקת כל התוכן) – לפני פירמוט הכונן קשיח והתקנת מערכת הפעלה וינדוס מומלץ לגבות את כל הקבצים והנתונים  שיש לכם על הכונן. אתם יכולים להעביר הכל לכונן הארד דיסק חיצוני או usb  ולאחר ההתקנה תוכלו להחזיר הכל למחשב. מערכת ההפעלה תותקן על כונן נקי ותבטיח עבודה חלקה ומהירה.

לסיום :

מערכת ההפעלה וינדוס נחוצה לכל אחד ואחד מאיתנו כדי שנוכל לעבוד ולהישתמש המחשב שלנו .

אז אם רכשתם מחשב חדש , אם הוינדוס שלכם "עושה בעיות"  או אם סתם בא לכם לשדרג את הוינדוס שלכם לגירסה האחרונה.

צרו איתי קשר  :  051-575-5270   עדי איזנמן , הלוחש הטכנו – פובים