רכיבים תקולים לא חייבים לגרום למחשב לא לעבוד . אבל ישפיעו על יציבות וביצועי המחשב.

הלוחש לטכנו – פובים ידע להחליף לכם כל רכיב שנפגע ולהחזיר את המחשב שלכם "לחיים".

יש בתוך המחשב המון רכיבים ולכל אחד מהם תפקיד אחר. יש רכיבים במחשב שגם אם הם לא יפעלו המחשב עדיין ימשיך לעבוד .

לדוגמא :מאווררים , כוננים קשיחים וכרטיסי זיכרון.

 

אסביר לכם כאן איך המחשב ממשיך לעבוד אפילו כשרכיבים אלו לא עובדים . ואיך רכיבים תקולים משפיעים על השימוש במחשב והנזק שהם יכולים לגרום.

איך אני יכול לדעת אם יש לי במחשב רכיבים תקולים ?

אם פתאום יש כל מיני  תוכנות שהפסיקו לעבוד, אם פתאום נעלמו לכם תמונות , קבצים של מוסיקה ווידאו , מסמכים וכו'.  אם המחשב הפך איטי ואם אתם מקבלים כל מיני הודעות משונות ואם קרה הדבר המוזר ביותר מערכת ההפעלה שלכם החליטה לחזור דור אחורה .  זה הזמן לערוך בדיקה של תקינות רכיבי המחשב שלכם

איך רכיבים תקולים יכולים להשפיע על המחשב או לפגוע בו ?

זיכרונות : בדרך כלל יש בתוך המחשב כמה זיכרונות . לכן , אם( חלק) מהזכרונות  נהרסים המחשב עדיין ימשיך לעבוד .  יתכן וחלק מהתוכנות שיש  במחשב לא יעבדו  כי יש להם דרישה לכמות גדולה של זיכרון  אבל המחשב יעבוד.

כוננים קשיחים :  כמו זכרונות ככה גם כוננים קשיחים. בדרך כלל יש במחשב לפחות 2 .כונן אחד עליו יושבת מערכת ההפעלה ועל השני כל התוכן והדברים שלכם. אם פתאום נעלמו לכם התמונות , המסמכים , קבצים של מוסיקה או וידיאו יתכן והכונן הקשיח שלכם נהרס. הוינדוס יעבוד כי הוא על כונן אחר אבל כל הדברים שלכם נעלמו.

מאווררים :  בתוך מחשב יש לפחות 3 מאווררים (רצוי יותר)  . מאורר אחד שדואג לקרר את המעבד , מאוורר שני שדואג לקרר את  הלוח אם , זיכרונות וכרטיסים שונים  ומאוורר שלישי שדואג לקרר את כל הכוננים הקשיחים.  ברגע שהמאווררים תקולים כל רכיבי המחשב עלולים להתחמם ולהיהרס.

איך מתבצע תהליך בדיקת רכיבים תקולים ?

השלב הראשון בבדיקה לרכיבים תקולים זה לפתוח את המחשב. לראות כמה זיכרונות יש במחשב ומה הנפח של כל זיכרון (כמה GB) לראות כמה כוננים קשיחים יש וכמה (GB) כל אחד. אחרי תהליך זה צריכים בזהירות רבה להדליק את המחשב ( תזכרו שהמחשב פתוח – שלב זה לא מומלץ לחסרי ניסיון ) ובודקים שכל המאווררים עובדים. לאחר בדיקת המאווררים סוגרים את המחשב ובודקים אם הנתונים של נפח הזיכרונות והכוננים הקשיחים שחישבנו תואמים לאלו שכתובים במחשב. אם ישנם הבדלים כנראה שיש לכם רכיב תקול במחשב.

 

רכיבים תקולים במחשב משפיעים על התפקוד השוטף של המחשב ועלולים לגרום גם לנזק.

אתם חוששים שיש לכם רכיב תקול  במחשב ? אתם רוצים שאני אבצע בדיקה ובמידת הצורך אחליף לרכיב חדש .

צרו איתי קשר  :  051-575-5270   עדי איזנמן , הלוחש הטכנו – פובים